Usuwanie przebarwień skóry

Wyszczuplanie sylwetki Toruń zabiegi redukujące tkankę tłuszczową
Modelowanie sylwetki w salonach kosmetycznych
26 stycznia, 2017
Usuwanie blizn Toruń Bydgoszcz bezbolesne usuwanie blizn usuwanie blizn bez bólu
Metody usuwania blizn
3 lutego, 2017

Usuwanie przebarwień skóry

Usuwanie przebarwień Toruń usuwanie piegów usuwanie melasmy

Usuwanie przebarwień Toruń usuwanie piegów usuwanie melasmy

Czym tak naprawdę są przebarwienia?

Niemal wszyscy z nas na swoim ciele posiada niewątpliwie któryś wariant przebarwień lub parę z nich równocześnie. Tak się dzieje dlatego, iż za kolor naszej skóry jest odpowiedzialna melanina, a ona wpływa np. na właściwą ochronę przed niebezpiecznym promieniowaniem nadfioletowym. Funkcjonuje trochę typów przebarwień – z pewnymi przychodzimy na świat, a nowe „dostajemy” wraz z kolejnymi latami. Piegi, melanodermia, kropki soczewicowate starcze, odbarwienia po zapaleniu skóry bądź polekowe – to najprawdopodobniej najważniejsze. Czy możemy się ich sprawnie pozbyć? Oraz czy są jakiekolwiek kuracje, które w ogóle nie zaszkodzą naszej cerze i równocześnie rozjaśnią niechciane kropki?

Co zrobić by piegi zniknęły?

W przypadku piegów powinniśmy umówić się na terapię przy użyciu lasera Palomar Vectus, mikroplazmę frakcyjną bądź medyczne peelingi. Obecnie laserowe usuwanie przebarwień kwalifikuje się do najlepszych metod uleczania. Polega na „rozdzieleniu” scalonej melaniny, inaczej wyzwalaniu poprzez specjalistyczną głowicę ciepła, która uszkadza skupienia w skórze. Poza tym niniejsza droga jest doprawdy szybka. Już po pojedynczym zabiegu można zauważyć różnicę. Natomiast mikroplazma frakcyjna łączy w sobie energię lasera oraz fal radiowych. Umożliwia osiągnięcie wyjątkowych wyników tożsamych z wprawną chirurgią plastyczną. Daje sobie radę nie tylko z dużą ilością piegów, ale też z wrzecionowatymi pasmami na skórze, śladami pooperacyjnymi, zmarszczkami, niedoskonałościami skóry po trądziku pospolitym bądź po przesadzonej ekspozycji na słońcu.

Jak działa w przypadku ostudy?

Melasma wyłania się najczęściej u kobiet w ciąży i tych, jakie zażywają hormonalne środki antykoncepcyjne. Są to przebarwienia o nieregularnym wyglądzie, mocno odizolowane od pozostałych części skóry i bez żadnych właściwości stanu zapalnego. Przeważnie występują ponad ustami, na czole czy policzkach. Niestety nie jest przyjemnie się ich pozbyć, bowiem posiadają predyspozycję do nawracania. Powinniśmy rezygnować z ekspozycji na promienie słoneczne i stosować leki wybielające. Mamy szansę również skorzystać z jednej z wyliczonych na początku metod, więc lasera oraz fal radiowych.

Leczenie przebarwień innymi technikami

Zwykle plamy na twarzy nie potrzebują usuwania farmakologicznego. Poddaje się je raczej wybielaniu. Prócz terapii za pośrednictwem lasera i mikroplazmy frakcyjnej możemy zdecydować się na inne metody uleczania przebarwień. Niestety nie przynoszą tak gwałtownych oraz zadowalających rezultatów. Poza tym są skutki uboczne, o których należałoby wiedzieć zawczasu.
Specyfiki rozjaśniające, przykładowo hydrochinon – efektem ubocznym prawdopodobnie będzie odbarwienie naskórka dookoła przebarwienia. Na efekty musimy czekać co najmniej kilka tygodni.

Retinoidy – pogarszają mechanizm generowania melaniny. Mają bardzo dużo efektów ubocznych, np. w ogóle nie mogą ich stosować mężczyźni z depresją, wchodzą w mocne interakcje z innymi lekami.

Kwas azelainowy – ma szansę powodować zaczerwienienie skóry oraz jej parzenie. Kobiety z wrażliwą skórą nie powinny go użytkować.

Złuszczanie chemiczne – czyli złuszczanie naskórka za pomocą kwasu glikolowego bądź kojowego w wysokim skupieniu. Mężczyźni i kobiety z wrażliwą powierzchnią skóry albo zranieniami na skórze niestety nie powinny się mu poddawać.

Komentarze są wyłączone.